7.Lig Ekibi Haaland’ı Transfer Etmek İstiyor! ?

7.Lig Ekibi Haaland’ı Transfer Etmek İstiyor! ?

Kasım 15, 2022 0 Yazar: Joey

Sezon başında Borussia Dortmund‘dan 75 milyon Euro karşılığında Manchester City‘ye transfer olan Erling Haaland, ilginç bir transfer teklifi aldı.

Bu sezon Premier Lig‘de çıktığı 13 maçta 18 gol atan Haaland, Dünya Kupası’nda oynayamayacağı için verilen arada boşta olacak.

İngiltere 7. Lig ekibi Ashton United, Dünya Kupası için verilen arada futboldan uzak kalacak olan Erling Haaland için Manchester City‘e 28 günlük kiralama teklifi yaptı. Kulüpten yapılan açıklamada; “Ashton United, Manchester City forveti Erling Haaland için 28 günlük bir kiralama teklifi sunduğunu doğrulayabilir. Son Premier Lig şampiyonunun 2022 Dünya Kupası nedeniyle Aralık ayı sonuna kadar maç yapmaması ve Haaland’ın Katar’da yer almamasıyla birlikte Manchester City ile bu konu hakkında temasa geçtik.” ifadeleri kullanıldı.

Kulüpten Michael Clegg ise konu ile ilgili konuştu, “Bu çok mantıklı. City oynamıyor ve biz de Erling’i formda tutarak yardımcı olmak istiyoruz, bu onun 6 hafta boyunca golf oynamasından daha iyi. Haaland’ın Bize çok uygun olacağını ve takım dinamiğimize çok iyi uyum sağlayacağını düşünüyoruz.” dedi. Manchester City cephesinden henüz bir açıklama gelmediği de bildirildi.