Bruno Alves’in Futbolcu Olmayan Eski Beşiktaşlı Kardeşi; Julio Alves

Bruno Alves’in Futbolcu Olmayan Eski Beşiktaşlı Kardeşi; Julio Alves

Kasım 4, 2023 Kapalı Yazar: Joey
Julio Regufe Alves
Bir dönem Fenerbahçe forması giyen Bruno Alves’in kardeşi.
Beşiktaş’ın wonderkid denemelerinden biri.
Yıldırım Demirören yönetimi, Portekizli menajer Jorge Mendes ile çalışıyordu. Mendes, Beşiktaş’a birçok Portekizli oyuncu getirmişti.
Atletico Madrid, Temmuz 2011’de Rio Ave forması giyen Julio Alves’i 2.5 milyon euro bonservis bedeliyle kadrosuna kattı.
Alves, Madrid’e hiç ayak basmadı. Atletico Madrid formasını bir dakika bile terletmeden Eylül 2011’de Beşiktaş’a transfer oldu. Beşiktaş, Alves’in bonservisinin yüzde 50’sine 3.1 milyon euro ödeyecekti.
Julio Alves; Beşiktaş formasıyla yalnızca 6 maça çıktı, 38 dakika süre aldı ve bir asist yaptı. 2012’de Sporting B’ye kiralandı, 2013’te bedelsiz olarak Rio Ave’ye gönderildi.
Menajer Jorge Mendes, kariyerinde doğru düzgün maça çıkmayan Julio Alves’i Atletico Madrid ve Beşiktaş’a transfer ettirdi. Hem Mendes hem Alves, bu sayede yüklü paralar kazandı.
Beşiktaş, Fikret Orman döneminde bu olayı UEFA’ya taşıdı. Yapılan savunmanın ardından 1.4 milyon euro karşılığında dosya kapandı.
Beşiktaş, yalnızca 38 dakika oynattığı bir oyuncu için 1.4 milyon euro ödedi.
2015’te kariyerine ara veren Alves, 2019’da Portekiz alt lig ekiplerinden Cerveira ile futbola dönmeyi denedi ancak başarılı olamadı.
2020’de futbolu bıraktığını açıkladı.
Julio Alves, futbol kariyerinde yalnızca 32 maça çıktı. Bu 32 maçta 1018 dakika süre aldı. 1 gol attı, 1 asist yaptı.
(L’et Des Sports)