FIFA Başkanı Infantino’dan Olay Açıklamalar 😡

FIFA Başkanı Infantino’dan Olay Açıklamalar 😡

Kasım 19, 2022 0 Yazar: Joey

“Bugün kendimi Katarlı hissediyorum. Bugün kendimi Arap hissediyorum. Bugün kendimi Afrikalı hissediyorum. Bugün kendimi eşcinsel hissediyorum. Bugün kendimi engelli hissediyorum. Bugün kendimi göçmen bir işçi gibi hissediyorum. Aslında bunların hiçbirisi değilim ama çocukken ayrımcılığa uğramanın ve zorbalığın ne olduğunu gördüm. Kızıl saçlarım ve çillerim dolayısıyla zorbalıklara uğramıştım.”

“Dünya Kupası için Katar’a gelecek taraftarlar, 3 saat bira içmezlerse ölmezler! Aslında aynı kurallar Fransa, İspanya, Portekiz, İskoçya’da da geçerli.”

“Dünya Kupası’nın Katar’da olmasının eleştirilmesi ikiyüzlülüktür. Biz Avrupalılar, son 3000 yılda yaptıklarımız için başkalarına ders vermeden önce özür dilemeliyiz.”

“Katar’da İngiltere’yi karşılayan Hintli sahte taraftarlar konusu… İnsanlar, İngilizlere benzemiyorsa, İngiltere’yi alkışlayamaz mı? Bu ırkçılıktır. Saf bir ırkçılıktır. Dünyadaki herkes, istediği için tezahürat yapar. Bir Hintli, Almanya’yı destekleyemez mi?”

“İsviçre’de yaşıyorum. Katar’da yaşamıyorum. Katar’da çok zaman geçiriyorum ama dünyanın birçok yerinde çok zaman geçiriyorum. Ben bir dünya vatandaşıyım. İnsanlar Dünya Kupası’nın tadını çıkarsın. İsterlerse beni çarmıha gersinler ama futbolu, futbolcuları bıraksınlar. Birlik olmaya çalışalım, çatışma yaratmayalım.”