Futbolun Onu Mutlu Etmediğini Düşünerek 29 Yaşında Emekli Oldu

Futbolun Onu Mutlu Etmediğini Düşünerek 29 Yaşında Emekli Oldu

Haziran 26, 2022 0 Yazar: Joey

Eintracht Frankfurt‘un Avusturyalı futbolcusu Martin Hinteregger, sürpriz bir kararla 29 yaşında futbolu bıraktığını açıkladı. Martin Hinteregger, son olarak UEFA Avrupa Ligi şampiyonu Eintracht Frankfurt‘un formasını giyiyordu. Kutlamaları abartan Hinteregger, madalyasıyla birlikte fuhuş pazarlığı yaparken görüntülenmişti. Görüntüler sosyal medyada çok konuşulmuştu.

Bahse konu olan görüntü.

UEFA Avrupa Ligi Kupası‘nı kaldırdığı sabaha karşı fuhuş ve uyuşturucunun en yoğun olan tren garı civarında boynunda madalyasıyla görüntülenmişti.

Avusturya formasını 67 kez terleten Martin Hinteregger, bir futbolcu için çok erken yaşta, 29 yaşında emekli olduğunu açıkladı.

Martin Hinteregger, tartışmalara neden olan ‘Hinti Cup‘ turnuvasını düzenledikten sonra emekli olduğunu açıkladı. Sebebi ise Avusturyalı aşırı sağcı Heinrich Sickl ile bu turnuvayı düzenlemesiydi.

Martin Hinteregger defansın ortasında görev yapan sağlam bir savunmacıydı. Onu futboldan uzaklaştıran sebepleri ise kendisi şöyle anlatıyor:

‘Geçtiğimiz sonbaharda sezon sonunda futbolu bırakma konusunda düşündüm. Kendimi sportif olarak zor bir dönemin içinde buldum. Performansım sallantıdaydı. Galibiyetler beni çok fazla mutlu etmezken yenilgilerde iki katı acı veriyordu.’

‘Performansımın ilkbaharda yeniden yükselmesi ve arkadaşlarımla birlikte Avrupa Ligi’nde elde ettiğimiz başarılar, beni futbolu bu başarının ardından bırakma konusunda çok daha fazla motive etti. Avrupa Ligi kupasını kazanmış olmanın tadını özellikle fazlasıyla çıkarttım, çünkü bunun benim ikinci evim olan bu şehirdeki harika taraftarlarla son kutlamam olduğunu biliyordum. Eintracht’taki günlerimi çok büyük bir minnetle ve sevgiyle hatırlayacağım, kulüp ve taraftarlarıyla oluşan bağı hep hissedip Avrupa’daki yollarında taraftar olarak destekçileri olacağım. Takım arkadaşlarıma, teknik ekibe, takımın arkasındaki personele, tüm çalışanlara ve spor yönetimine güven ve destekleri ile burada yaşayabildiğim harika zaman için teşekkür ederim. Her şeyden önce her zaman yanımda olan taraftarlara teşekkür ederim. Son haftalarda, kalbimle, ruhumla ve açık vicdanımla düzenlediğim ‘Hinti Kupası’ ile ilgili kapsamı daha sonra netleşen birçok konu gündeme geldi. Duygusal, belki düşüncesizce söylediğim bazı sözler kırıcı oldu ve bunun için özür dilemek istiyorum. Çok üzgünüm. Yine çok net bir şekilde söylemek gerekirse: Aşırı sağcı, hoşgörüsüz ve insanlık dışı fikirleri en güçlü şekilde kınıyorum. Bunu beni tanıyanlar bilir. (Hinti Kupası turunu Avusturyalı aşırı sağcı Heinrich Sickl ile düzenleyecekti) Artık öncelikle her şeyden biraz uzaklaşmam ve hayatıma yön vermem gerekiyor. Eintracht’a bana bu adımı atma fırsatı verdiği için minnettarım.’

Fatih Demireli‘nin aktardığına göre: profesyonellik konusunda sıkıntılar çekiyordu, kilo problemi yaşıyordu. Avrupa Ligi sonrası kutlamaları abartmış, takımdan ayrılan arkadaşlarının vedasına uyuya kaldığı için katılamamıştı.

Hinteregger’in transfer geçmişi ve sezon istatistikleri

Kaynak: Onedio