Hollanda Ligi’nde Devrim ! – Maç Süreleri 60 Dakika Olacak

Hollanda Ligi’nde Devrim ! – Maç Süreleri 60 Dakika Olacak

Haziran 9, 2022 0 Yazar: Joey

Hollanda İkinci Ligi’nde 23-24 sezonundan itibaren…

  • – Taç atışları ayakla atılacak
  • – Sınırsız oyuncu değişikliği
  • – Maçın süresi 60 dakika olacak
  • – Top oyunda olmadığında saat duracak
  • – Serbest vuruşta top sürmek serbest
  • – Sarı gören oyuncu, 5 dakika oyun dışında kalacak.

Hollanda Futbol Federasyonu amatör futbol direktörü Jan Dirk van der Zee, futboldaki değişikliklerin oyunu ‘daha ​​hızlı, daha sportif, daha adil ve daha çekici’ hale getirmesi gerektiğine inanıyor.

Jan Dirk van der Zee: “Yenilik yapmak istediğinizde, iki taraftarla uğraşmak zorunda kalıyorsunuz; her şeyi olduğu gibi tercih eden, nostalji ve duygu tarafından yönlendirilen futbol romantikleri ve oyunu daha çekici ve daha adil hale getirmek için değişikliklere açık olanlar…”

Jan Dirk van der Zee: “Yeni değişiklikle birlikte top kenar çizginin üzerindeyse, şut çekebilir veya dripling yapabilirsiniz. Aynısı başlama vuruşu, köşe vuruşu veya kale vuruşu için de geçerli olacak.”

‘Serbest vuruşta top sürme olacak’

Jan Dirk van der Zee:”Bir maçta oyun süresinin neredeyse yüzde 11’i serbest vuruşlarla kaybediliyor. Bu kesintiler oyunun hızını kesiyor ama aynı zamanda seyirciler ve oyuncular için en büyük sıkıntılardan birini besliyor: zaman kaybı.”

—–Güncelleme—–

Hollanda Futbol Federasyonu: “Bu amatör futbol direktörümüz Jan Dirk van der Zee‘nin sunduğu bir teklif. Şu an için düşünme aşamasındayız ve hiçbir şey kesin değil”