Hücum Oyuncusundan Stoper’e Evrilen Yıldız Adayı – Kell Watts

Hücum Oyuncusundan Stoper’e Evrilen Yıldız Adayı – Kell Watts

Şubat 18, 2022 0 Yazar: Joey

Newcastle’ın 22 yaşındaki savunma oyuncusu Kell Watts, üç sezondur kiralık olarak takımdan ayrılıyor. Bunu neden tercih ettiğini ve Newcastle’da “Kiralık Oyuncu Koordinatörü” olarak çalışan Shola Ameobi’nin kendisiyle nasıl ilgilendiğini anlatmış.

? “Çok genç yaşta hücumda oynarken, stoper olmak için bir dönüşüm geçirmeye başladım. 18 yaşındayken, U23 takımıyla birlikte 40 maçta stoper olarak mücadele ettim. Her karşılaşmanın ardından antrenör Ben Dawson ile görüntüleri izleyerek çalıştık. Bu, büyük bir katkı sağladı.”

? “Shola Ameobi, her kiralanma sürecinde bana yardımcı oldu. Sürekli telefonda konuşuyoruz ve mümkün olduğu zaman beni izlemeye geliyor. Maçlara gelemediğinde beni arıyor ve o mücadele hakkında tartışıyoruz.”

? “İşler yolunda gitmediğinde telefondaki ilk kişi Shola oluyor. O, Premier Lig’de 400 maça çıkmış bir oyuncu. Bana verebileceği birçok tavsiyesi olduğunun farkındayım. Benimle konuşmak için hep doğru anı buluyor ve beni her zaman motive ediyor.”

? “Birçok antrenör, benim pozisyonumdaki oyuncuların 28-30 yaşlarında zirve noktasına ulaştığını söylüyor. Ben, süreci hızlandırmak ve 24-25 yaşında bunu başarmak istiyorum. Şu ana kadar alt liglerde 100’den fazla maça çıktım ve bu bana büyük bir deneyim kazandırdı.”

Newcastle United, Watts ile iki yıllık yeni sözleşme imzaladı. Newcastle’ın, oyuncusunu bu kadar etkili bir biçimde takip etmesi önemli. Kulübün eski oyuncusu Shola Ameobi’ye böyle bir görev vermeleri ve onun deneyiminden faydalanmaları da çok kıymetli.

Kaynak: Nufc.co.uk