Kuzey Kıbrıslı Voleybolcular Depremde Hayatını Kaybetti

Kuzey Kıbrıslı Voleybolcular Depremde Hayatını Kaybetti

Şubat 10, 2023 0 Yazar: Joey

Türkiye Voleybol Federasyonu (TVF), Adıyaman’daki otel enkazında bulunan Kuzey Kıbrıslı voleybol takımı kafilesinden 16 kişinin yaşamını yitirdiğini açıkladı.

Kahramanmaraş merkezli meydana gelen ve 10 ili kapsayan depremin ardından Adıyaman’da konakladıkları otel enkazında kalan Kuzey Kıbrıslı voleybol takımından kötü haber geldi. Türkiye Voleybol Federasyonu (TVF), enkazda kalan 16 sporcunun yaşamını yitirdiğini bildirdi. TVF’nin açıklaması şu şekilde: “Ülkemizde meydana gelen deprem felaketinde Adıyaman’daki otel enkazında bulunan Kuzey Kıbrıslı Voleybol Takımı kafilesinden 16 kişinin yaşamını yitirdiğini derin bir üzüntüyle öğrenmiş bulunmaktayız. Kafilede hayatını kaybeden tüm sporcularımıza ve yurttaşlarımıza Allah’tan rahmet, ailelerine ve milletimize başsağlığı dileriz.

Turnuva için KKTC’den gelen ve Adıyaman’da bulunan İsias Otel’de konaklayan 39 kişilik Gazimağusa Türk Maarif Koleji kız ve erkek voleybol kafilesinin kaldığı 7 katlı otel depremde çöktü ve genç sporcular enkaz altında kaldı.

Voleybol takımının en küçüğü olan 12 yaşındaki Nehir’in teyzesi Berfin, deprem gününe kadar Nehir’in evde kendisiyle kaldığını, deprem günü arkadaşlarıyla kalmak istediği için onu otele bıraktıklarını belirtti