Paul Pogba’nın Kardeşi Tutuklandı

Paul Pogba’nın Kardeşi Tutuklandı

Eylül 19, 2022 0 Yazar: Joey

Paul Pogba‘nın kardeşi Mathias Pogba, organize suç örgütüne katılma ve gasp suçları nedeniyle tutuklandı.

Fransız futbolunun yıldızı Paul Pogba ile kardeşi Mathias Pogba arasında kısa süre önce yaşananlar futbol dünyasını sarstı. Fransız polisinin gözaltına aldığı Mathias Pogba‘nın suçunu itiraf ettiği iddia edildi.

Manchester United‘dan ayrıldıktan sonra Juventus‘a geri dönen Paul Pogba‘nın kardeşi Mathias Pogba ağustos ayının son günlerinde sosyal medya hesaplarından bir paylaşım yaptı. Mathias Pogba paylaşımında kardeşi Paul Pogba‘nın Kylian Mbappe‘ye büyü yaptığını iddia etti. Mathias Pogba aynı zamanda kardeşinin kendisini hapse attırmak istediğini açıkladı.

Fransız basını bu olaylar henüz etkisini yitirmeden kısa bir süre sonra yeni bir iddia ortaya attı. Fransız basınında yer alan haberde organize bir suç çetesi Paul Pogba‘ya şantaj yaptıktan sonra gasp girişiminde bulundu. Paul Pogba‘nın bu olaylarda kardeşinin bir bağlantısı olduğu yönünde Fransız polisine suç duyurusunda bulunduğu kaydedildi.

Olayla ilgili polise şikayette bulunan Paul Pogba kendisini tehdit eden ve şantaj uygulayan grubun 13 milyon dolarlık bir istekte bulunduğunu kaydetti. İddialara göre iki silahlı kişi, Paul Pogba‘yı 13 yaşından bu yana gizlice koruduklarını iddia ederek Juventus‘un yıldızından 13 milyon dolar talep etti.

Paul Pogba ve avukatının suçlularla bağlantı kurduğunu iddia ettikleri Mathias Pogba gözaltına alındı. Mathias Pogba‘nın gözaltı sürecinde suçunu itiraf ettiği öne sürüldü.