Supersonics Efsanesi Geri Geliyor!

Supersonics Efsanesi Geri Geliyor!

Aralık 4, 2021 0 Yazar: Joey

Seattle SuperSonics, NBA’de Kuzeybatı Grubu’nda 1967’den 2008’e kadar yer almış Seattle takımıydı. 1967’de kurulmuştur. Türk basketbolcu İbrahim Kutluay bir dönem bu takımda oynamıştır fakat hiç sayı kaydedememiştir. 2007 Draft’larında ikinci sıradan Kevin Durant’ı seçmişler ve aynı gün All-Star oyuncuları Ray Allen’ı Boston Celtics’e takas etmişlerdir. Takım, tek şampiyonluğunu 1979 senesinde Washington Wizards’a karşı 4-1’lik seriyle kazanmıştır. Maçlarını 1995 yılından itibaren Seattle merkezinde 17.072 kişilik The Key Arena’da oynamıştır. 2008 yılında “SuperSonics” organizasyonu Oklahoma şehrine taşınarak değişmiştir ve adı Oklahoma City Thunder olarak değiştirilmiştir. Fakat hakları ve renkleri Seattle şehrinde kalmıştır.

O zamandan bu zamana yaklaşık 13 yıl geçti ama Supersonics takımı hafızalardan hiç silinmedi. Son 5 yıldır Seattle’ın sahaya geri dönmesi gündemdeydi fakat şehir meclisi, özellikle maddi sebeplerden ötürü buna pek sıcak bakmıyordu.

Seattle şehrinin başkanı Jenny Durkan yaptığı açıklamada şunları söylemişti ;

“NBA komisyoneri Adam Silver ile çok olumlu bir sohbet gerçekleştirdik. O, Seattle’ın listenin en başında yer aldığını söyledi. Bakın, eğer basketbolun karması varsa, biz Sonics’i geri getireceğiz. Amerika’nın en iyi şehrinin takımı geri gelecek. Bu konuda oldukça iyimserim.”

Kevin Durant’in geçtiğimiz aylarda çaylak sezonunu geçirdiği Seattle Supersonics için, Seattle’ın bir NBA takımı hak ettiğini söylemesiyle bu konu tekrar gündem olmuştu

Ancak NBA’e yeni bir takımın 2025’ten önce gelmesi biraz zor görünüyor… Bunun nedeni ise NBA yetkililerinin yeni yayın anlaşmasının 2025’e kadar sürecek olması gösteriliyor. Diğer NBA takım sahipleri 2025’ten önce gerçekleşecek bir lig büyümesini istemediği ifade edildi.

Son söz olarak şunu söylemek isterim ki Seattle, Kevin Durant’in de söylediği gibi bir NBA takımını hak ediyor. Bu belki şuan zor bir durum ancak imkansız değil ve eğer şimdi değilse bile önümüzdeki yıllarda tekrar Supersonics takımını NBA’de görmek mümkün!